İKİNCİ EL EV EŞYASI SATMAK İSTİYORUM

20160312014957 (1)

            1.Süreç Nasıl İşliyor?

Süreç sizin eşyalarınızı satmaya veya ikinci el eşyanız için fiyat almaya karar vermenizle başlıyor.Buna karar verdiğiniz zaman bizlere mail veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Peki sonra?

    2.Bize Ne Tür Bir İkinci El Eşya Satmak İstiyorsunuz?

 Sonrası için sizden ikinci el eşyanız ile ilgili bilgi alıyoruz.Satmak istediğiniz ikinci el eşyanızın türü nedir? Durumu nedir? gibi. Örneğin satmak istediğiniz ürün ikinci el bir koltuk takımı olsun. Size şöyle sorular sorarız; İkinci el koltuk takımınız kaç yıllık (Çok uzun süre kullanılmış günümüz modasından uzak bir koltuk takımını alsak bile satamayız)

  • İkinci el koltuk takımınız da yırtık,yanık,çökme gibi problemler var mı? (Hiç kimse ikinci el koltuk alırken miadını doldurmuş bir koltuk takımı almak istemez)
  • İkinci el koltuk takımınız yatak olabilmekte midir? (Yatak olması avantajdır)
  • Bir markası var mıdır? (Mümkünse bilinen bir markanın koltuk takımını almak isteriz)
  • Ne tür bir koltuk takımıdır? (Köşe koltuk mu? Avangart koltuk mu? Klasik bir koltuk mu? L koltuk mu? )

                                   3.Resim Yollayabilirmisiniz?

Hem sizin hem de bizim zamanımızı değerlendirmek ve süreci hızlandırmak için sizden resim isteyebiliriz. WhatsApp veya mail yolu ile bizlere resim gönderirseniz biz de elinizdeki ikinci el eşya ile ilgili bilgi sahibi olur  size olumlu veya olumsuz bilgi veririz. Eğer elimizde sizdeki ikinci el eşyadan varsa almak istemeyiz ve süreç burada biter.Ancak eşyanız bizim alıp satabileceğimiz eşya ise sizden adresinizi alıp canlı görmek için uygun bir tarihte adresinize geliriz.

                     4.İkinci El Eşyanızı Görüp Fiyat Verme

İkinci el eşyanızı adresinizde gördüğümüzde telefondaki görüntüsünden bir farkı yoksa (ki bazen resimde gördüğümüz ile gerçek ürün arasında çok büyük farklar olabiliyor) fiyat aşamasına geçiliyor.Sizlere ikinci el eşyanızı alabileceğimiz bir fiyat veriyor, fiyatta anlaşırsak ikinci el eşyanızı alıyoruz.

                                    5.İkinci El Eşyanızı Satın Alma

İkinci el eşyanızı gördüğümüz gün veya mutabık kaldığımız gün adresinizden nakit olarak alıyoruz.

       6.Nakliye ve Taşıma Masrafı Ödeyecek miyim?

Hayır! Eşyanızın gelip görülmesi,anlaşılması halinde alınması sırasında oluşan nakliye ve taşıma maliyetlerinin hiçbirinde sizden bir ücret talep edilmez. Tamamı bizlere aittir. Sizden ücret talep edenlere kesinlikle en ufak bir ücret ödemeyiniz.

7. Anlaştığımız Halde İkinci El Eşyanızı Satmaktan Vazgeçerseniz ?

 

Böyle bir durumda siz değil zarar gören maalesef biz oluruz. Çünkü bizler sizinle anlaştığımızı varsayarak, sizin ürününüzle aynı tarz da olan ürünlerin satış taleplerini geri çeviriyor, yeri gelip sizinkinden daha uygun alabileceğimiz eşyaları almıyoruz. Ancak anlaştığımız gün gelip de sizler vazgeçtiğinizi söylediğiniz zaman bizim hem zamanımıza, hem de bu süreç için harcadığımız emeğe yazık oluyor. O yüzden sizden ricamız fiyat noktasında anlaştıktan sonra fiyat araştırmayın ki anlaşmayı bozmak için suni fiyat arttıran art niyetli insanlar kafanızı karıştırmasın.Bu art niyetli kişiler size yüksek fiyat verip anlaşmamızı bozdukları gibi eşyalarınızı günü geldiğinde almamakta veya eşyanızı almaya geldiklerinde fiyat düşürmek için tekrar tekrar pazarlık yapmaktadırlar.

8.Peki Biz İkinci El Eşyanızı Almaktan Vazgeçersek ?

İşte sizin için sürecin en kritik noktası burası.Bu problem özellikle randevulu yani ileri tarihlerde alınacak ikinci el eşyalar için geçerlidir. Eşyanızı alacağını söyleyen firma gelmeyebilir, telefonunu açmayabilir, gelse de almayabilir. Bunun önüne geçmek ve mağdur olmamak için lütfen güvenilir olmayan insanlarla çalışmayın. Yıllardır bu sektörde olan İkincielesyavitrini olarak bir kere bile böyle bir durumu müşterilerimize yaşatmadık. Gittiğimiz adreslerde ya almayacağımız ürüne fiyat vermedik ya da o ürüne fiyat verdiysek bizler için maliyeti ne olursa olsun o ürünü aldık. Bu yüzden yıllardır bu sektörde alnımızın akıyla ticaret yapabilmekte, aynı müşterilerimizden defalarca mal alabilmekte mal satabilmekte ve dostluklar kurabilmekteyiz.

Biz herdogrudan_odeme_alin zaman  hizmetinizdeyiz..

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Anında Nakit
Anında Nakit Whatsapp
Powered by